Illatok, szagok, érzelmek

Az illatok erős érzelmi hatást váltanak ki az emberekben. A szagok, illatok személyes tapasztalataink alapján hozzákapcsolódnak érzésekhez, emlékekhez, tevékenységekhez. Az illatok szorosan és mélyen kötődnek lelkünkhöz.

A természet elsődleges érzékszervnek alkotta meg az orrunkat, a tudósok szerint a legősibb érzékelési forma, aminek kezdetleges alapjai már a baktériumoknál is megvannak. Az élőlények már jóval a hallás és látás kifejlesztése előtt használták a szaglást, hogy a környezetükben lévő kémiai anyagokról, vegyületekről tájékozódjanak, és megfelelő reakciót adhassanak rájuk. Az orrban legalább 1000 különféle receptor sejt működik és születik újjá az életünk során. Míg a szemben összesen négy különböző funkciójú receptor van, a tapintás útján pedig csak nyomást, hőt és fájdalmat érzékelünk. Különlegessé teszi a szaglást a többi érzékszervvel szemben, hogy míg a tapintás, látás, hallás érzőidegei csak áttételes kapcsolatban állnak az agynak azzal a részével, amely a hallásból, látásból, tapintásból származó információkat feldolgozza, addig az orr szaglósejtjei két idegszállal közvetlenül kapcsolódnak az agy szaglóközpontjához.

Sokszor nem is tudatosan váltanak ki belőlünk érzelmeket az illatok. Ráadásul agyunk a rossz emlékeket, kellemetlen tapasztalatokat sokkal inkább megőrzi és emlékszik rá, mint a jókra. Egy-egy unszimpátia, félelem oka mögött is meghúzódhat ilyen régi tapasztalat, melyet tudatosan már rég elfelejtettünk, de tudatalattink emlékszik és amint orrunk megérzi az adott szagot/illatot az érzések bekapcsolnak.

Ezen rég elfeledett emlékeket és okaikat is felszínre lehet hozni a kineziológia segítségével és át lehet írni a kineziológia által használt korrekciókkal.