Mire jó a kineziológia?

A köztudatban még mindig elég sok homály fedi a kineziológiát, annak ellenére, hogy szerencsére egyre többen foglalkoznak a témával, akár terapeutaként, akár páciensként. Azért, hogy segítsek ezeket a ködös foltokat eloszlatni, itt egy rövid összefoglalása annak, mi is a kineziológia és mire jó. 

A legegyszerűbben azzal a hasonlattal tudnám leírni, hogy képzeld el, mennyi minden történik a falban, mennyi vezeték kell ahhoz, hogy, ha megnyomod a villanykapcsolót a lámpa világítani kezdjen. Nem látjuk, de közben mégis össze vannak kötve egymással a dolgok és hatással vannak egymásra. Így van ez a testünkkel, a lelkünkkel és az agyunkkal is: ha valami bánt minket, ha rágódunk valamin, ha nem tudunk feldolgozni valamit vagy épp nem akarunk tudomást venni róla, akkor egy idő után a testünk jelezni fog különböző fájdalmak, elváltozások, tünetek, betegségek formájában. A kineziológia ezeknek a megjelenéseknek az okát kutatja, és ha sikerült feltárni, akkor azon dolgozik, hogy az adott tünetet előidéző okot megszüntesse.

Azt természetesen minden esetben hangsúlyozom, hogy a kineziológia nem helyettesíti és nem pótolja az orvosi konzultációt, viszont annál jobban kiegészíti!